Ministri pokračujú vo svojich "biznisoch"

Autor: Andrej Danko | 4.11.2011 o 12:42 | (upravené 9.11.2011 o 16:28) Karma článku: 3,30 | Prečítané:  958x

Politici Slovenskej národnej strany po páde vlády I. Radičovej jasne a dôrazne od prezidenta SR požadovali úradnícku vládu. Existovala obava, že jednotliví ministri budú pokračovať v zneužívaní svojich rezortov na vlastný exhibicionizmus pred televíznymi kamerami a získavanie preferencií voličov pre svoju politickú stranu. Opätovne sme kritizovali z tohto dôvodu aj účelovú a politickú zmenu Ústavu SR. Dnes a naše slová potvrdzujú.

Ministri šafária vo svojich rezortoch, pokračujú vo vlastných i straníckych "biznisoch", tešia sa z pokračujúcich neprehľadných verejných obstarávaní. Typickým príkladom politického exhibicionizmu je minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), ktorý sa nikdy nezdráhal využívať rezort vnútra na propagáciu svojej osoby alebo strany. Neustále upozirňujeme na šialené verejné obstarávania, nákupy motorových vozidiel, tajuplné nákupy odpočúvacích zariadení, nových zbraní, ktoré rezort ani nepotrebuje.

            Vrcholom jeho arogancie je jeho výstrelok na kresťanský sviatok. Dovolil si zneužiť Sviatok všetkých svätých na tlačovú besedu, kde propagoval údajný úspech Ministerstva vnútra (MV) SR. Ide o štandardné obvinenie osôb podozrivých z podvodov pri DPH. Keďže počas jeho vedenia MV SR televízne obvinenie vždy znamená len prázdne obvinenie, ale nie zďaleka aj usvedčenie skutočného vinníka, išlo len o bohapusté predvádzanie vlastnej osoby. Je to dehonestujúce a bezcitné zvlášť pri politikovi zo strany, ktorá si hovorí kresťanská. Potvrdil tým, že nemá úctu k žiadnym kresťanským hodnotám a že jeho jediným cieľom je vysoké politické postavenie, a tomu podriadi všetko a nezastaví sa pred ničím, kým umelo nenaženie stratené preferencie KDH.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?