Orbán v marci zožne slovenskú búrku

Autor: Andrej Danko | 4.1.2012 o 9:29 | (upravené 4.1.2012 o 9:38) Karma článku: 2,34 | Prečítané:  394x

Maďarská republika už neexistuje na mape civilizovanej Európy. Maďarsko oficiálne nie je od 1. 1. 2012 republikou, navyše sa vrátilo späť z cesty k demokracii o celé storočie. Maďarská republika nie je, nech žije Maďarsko - kričia maďarskí nacionalisti. Orbán je Kaddáfím v Európe, veď to, že ho treba zastaviť, si už po prijatí maďarských zákonov o cirkvách uvedomili aj Američania, ktorí mu darovali 40 bojových vrtuľníkov.

Európska únia sa zmieta v problémoch, čo využívajú politici ako Orbán na rast nacionalizmu, ktorý má expanzívny charakter. Je obrovský rozdiel obhajovať záujmy svojho národa na vlastnom území - ako to robí Slovenská národná strana, a robiť politiku expanzie a nenávisti tak, ako ju predvádza Fidesz. Nacionalizmus s expanziou otvára Pandorinu skrinku nenávisti a starých rán, ktoré tu už po druhej svetovej vojne nemali byť. Každá krajina v Európskej únii pociťuje celosvetovú krízu a má dosť svojich problémov. Je otázkou budúcnosti, v akej podobe budú spolupracovať civilizované krajiny Európy, ktoré budú ctiť dohody a pravidlá medzinárodných vzťahov. Nik v Európe si nevšima Orbána, ktorý mení mediálne zákony, zákony o cirkvách, daňové predpisy, ale aj ústavu - akoby pre Maďarov neplatili žiadne medzinárodné predpisy. Môžu Maďari v Európe naozaj všetko? Orbán nám Slovákom ukázal svoju aroganciu vtipom, že neraňajkuje slovenské deti, ale aj prijímaním zákonov, ktoré aj podľa Benátskej komisie majú exteritoriálne účinky, čiže zasahujú aj k nám. Kradne nám občanov a dáva volebné právo zahraničným Maďarom, smeje sa každému do očí. Dokedy? Naša diplomacia si ho nevšima, a to ani po nedávnom potupnom predvolani veľvyslanca SR na koberček v Budapešti.

Svet si však Orbána začal všimať - a je dobré, že dostal prvé diplomatické facky od vyspelých krajín a určite dostane poriadnu reakciu od Slovenska v marci, ak SNS získa v parlamentných voľbách dostatočný počet hlasov a vplyv. Orbán sa má na čo tešiť a raz mu to aj jeho národ spočíta – veď je známe, že kto seje vietor, zožne búrku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?