Prieskumy sa stali politickou zbraňou!

Autor: Andrej Danko | 18.1.2012 o 14:27 | (upravené 18.1.2012 o 14:34) Karma článku: 3,23 | Prečítané:  341x

Ostatný prieskum agentúry MVK je rozprávkou starej matere, ktorú si kúpil Robert Fico, aby znova ukázal Slovensku, že je jedinou alternatívou na vládnutie. Následne si zabezpečil reláciu v televízii, kam si pozval svojich budúcich koaličných partnerov - maďarskú politickú stranu Híd a predsedu KDH, aby deklarovali spolupatričnosť. So svojimi partnermi znova prezentoval len budúcnosť a vlastné neomylné vízie smerovania Slovenska, keď celý národ len oblbuje sladkými rečami.

Na ostatnom prieskume MVK, ktorý včera prezentovali, je pozoruhodné aj to, že MVK nezverejnila preferencie tých strán, ktoré by podľa ich osobného názoru a stavu biznisu skončili pod hranicou 5 percent. Prieskumy verejnej mienky sú všeobecne u nás len zmesou bludných čísel, ktoré si kupujú bohatí politici poprepájaní so silnými podnikateľskými skupinami, miliardári stojaci za stranou Smer, ktorí si zároveň už rozdelili budúce posty vo vláde i vládny biznis. Najnebezpečnejšie na tom je, že takto sa im darí manipulovať verejnú mienku. Ak bude mať SNS po voľbách väčší vplyv, zabezpečí, aby mali prieskumné agentúry na základe svojich odborných zdatností udeľované licencie, ktoré budú pod kontrolou minimálne Štatistického úradu SR, nech je jasný systém výberu a zberu dát, metodika, nech je jasná aj koncepcia prieskumu, ktorý sa má zverejniť a ovplyvňovať verejnú mienku.

No a kým nepríde takéto transparentné riešenie, je zrejmé, že  Slovensko má opäť jednu svetovú raritu - predvolebné kvázi prieskumy agentúr sa stávajú veľmi vážnou a nebezpečnou politickou zbraňou, čo nemá s líniami demokracie nič spoločné. Naopak, opäť sa meníme na skorumpovanú krajinu. Taký je výsledok vyše ročného pôsobenia dožívajúcej vlády, a takýto výsledok vyhovuje budúcemu diktátorovi. Slovensko môže naozaj zachrániť už len zdravý rozum voličov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?