Páni v Bruseli, prebuďte sa!

Autor: Andrej Danko | 12.7.2013 o 11:51 | (upravené 12.7.2013 o 13:19) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  249x

Pod týmto pracovným názvom sme prijímali v Poprade koncom júna na rozšírenom predsedníctve a stretnutí členov SNS z celého Slovenska výzvu, ktorou chceme osloviť spoločnosť a predstaviteľov Európskej únie. Nazvali sme ju analogicky podľa podobných žiadostí, ktoré Slováci v ďalekej minulosti adresovali Budapešti: Žiadosti slovenských vlastencov Bruselu, tzv. Popradské memorandum.

Žiadna politická strana, ani na Slovensku, ani v Európe, takýto dokument neprijala, hoci lídri mnohých vo svojich vyhláseniach presadzujú podobný názor: odmietajú bezpodmienečnú a úplnú podriadenosť Bruselu a chcú si zachovať istú suverenitu. My sme tomu dali oficiálnu formu v podobe jednohlasne prijatého dokumentu. Chceme o tom diskutovať. Kto súhlasí s týmto názorom, môže sa pridať, nemusí byť členom SNS. Podporu dostalo memorandum aj od tých, ktorí nie sú členmi strany, ale napríklad na www.popradskememorandum.sk, kde je dokument predstavený kompletne tak, ako bol prijatý, zistili, že súhlasia minimálne s jednou požiadavkou.

SNS podporila v blízkej minulosti vstup našej krajiny do EÚ. Lenže nie do takej únie sme chceli ísť, ktorá by nás obrala o každú možnosť rozhodovať o sebe. Nie všetko, čo Brusel presadzuje, je prospešné pre členské štáty. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a škodí aj príliš veľa centralizácie. Kto iný, než strana, ktorá má v názve ,,národná", by na to mal poukázať?

 

Andrej Danko
predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?