Hazard ako liek na daňové podvody?

Autor: Andrej Danko | 17.1.2014 o 8:30 | Karma článku: 10,63 | Prečítané:  353x

Opäť sa potvrdilo, že Národná bločková lotéria je viac dobrý biznis pre niekoho, než systémové opatrenie na zamedzenie daňových únikov. Zarobí na tom totiž len istá spoločnosť a možno istá komerčná televízia. Ľuďom sa hodia omrvinky v podobe tzv. tretej šance, čiže televíznej súťaže ,,o vecné ceny".

Už v prvých dvoch kolách má človek minimálnu šancu na výhru, vzhľadom na davovú psychózu a počet registrovaných bločkov. A tá ,,tretia šanca" nie je ani automatická. Záujemca musí poslať najprv sms správu za 50 centov, a potom môže dúfať, že ho možno vylosujú do tej súťaže.

Takže, ak to zrátame, za smsky za 50 centov zinkasuje opäť organizátor spolu s mobilným operátorom, čo sú dodatočné peniaze. Pritom už doteraz na bločkovej lotérii zarobili - vyvolení, nie obyčajní ľudia. Tým sú hodené drobné. Mnohým ľuďom to nedôjde, budú dúfať vo výhru a budú sa tešiť, že bojujú proti podvodníkom. Áno, bojujú, proti malým rybám, ktoré štátnu kasu nevytrhnú z biedy.

Tie skutočne veľké daňové úniky sú niekde úplne inde. Štát stráca najviac vo veľkom biznise, vo firmách s miliónovými ziskami a so sídlami v daňových rajoch. Divadielko pre verejnosť však môže odviesť pozornosť od toho, že skutočne systémové kroky sú napríklad kontrola firiem so sídlom v daňových rajoch, efektívnejší systém daňových kontrol, posilnenie protikorupčných opatrení a ich dôsledné dodržiavanie, zjednotenie výberu daní a odvodov.

Navyše, je iracionálne, aby sa podvody a špekulácie riešili hazardom. Alebo????

 

Andrej Danko
predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?