Držme sa faktov a riaďme sa zákonom

Autor: Andrej Danko | 5.2.2015 o 9:28 | (upravené 5.2.2015 o 18:16) Karma článku: 3,37 | Prečítané:  371x

Pevne verím, že ľudia využijú v sobotu svoje právo povedať svoj názor. Či už je taký, alebo onaký.

Zúčastnil som sa v posledných dňoch na mnohých diskusiách, kde som jasne vyjadril svoj postoj. To teraz nebudem rozoberať. Ani polemizovať s tými, ktorí stále hovoria o zbytočnosti referenda. Chcem len opäť zopakovať fakty, ktoré zostanú faktami. Nič viac, nič menej.

Ak majú ľudia, občania, voliči pocit, že politici neriešia veci, ktoré ľudia považujú za dôležité, majú právo na ľudové hlasovanie. Aby referendum prezident mohol vyhlásiť, musí byť vyzbieraná petícia s aspoň 350-tisíc podpismi občanov. Aliancia za rodinu vyzbierala vyše 400-tisíc podpisov. To znamená, že vyše 400-tisíc ľudí toto referendum za zbytočné nepovažuje.

Tri otázky prešli cez sito ústavného súdu, ktorý ich nevyhodnotil ako otázky týkajúce sa základných práv a slobôd. Prezident referendum vyhlásil.

Ak sa argumentuje, že na referendum pôjde 6,8 milióna eur, ktoré by mohli pomôcť Slovensku inak... čo dodať. Ak legislatíva ráta s možnosťou vyhlásiť ľudové hlasovanie, ráta s možnosťou, že to bude niečo stáť.

Referendum je najzákladnejším demokratickým právom občana. Ak v ňom povie človek ,,áno", využil svoje právo. Ak v ňom povie ,,nie", takisto svoje právo využil. Ak sa na referende nezúčastní, tak nevyjadril svoj názor, len si zmaril šancu ovplyvniť veci.

Andrej Danko
predseda SNS

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?