Islam je nebezpečný agresor

Autor: Andrej Danko | 28.12.2011 o 11:35 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  687x

SNS ako kresťanská strana pred rokom vyjadrila hlboké pohoršenie a protest proti novoročnému teroristickému útoku, keď v 21. storočí zahynulo symbolicky 21 ľudí pred kresťanským chrámom v takom významnom historickom meste, akým je Alexandria. Do roka a do dňa vybuchla bomba na vianočnej omši v Nigérii, takmer 30 kresťanov je mŕtvych. Islamistická skupina, ktorá sa k útoku na kresťanov prihlásila, však tento rok zabila v náboženskej vojne už takmer 500 ľudí. SNS sa opäť skláňa nad pamiatkou obetí.

 

Už pred rokom sme zdôraznili, že vidieť skupiny zakrvavených ľudí naháňať sa v uliciach s nožíkmi v rukách len preto, že majú iné vierovyznanie, nepatrí do civilizovanej spoločnosti. Upozornili sme na nebezpečenstvo islamu do blízkej budúcnosti a na to, že nič nebude v 21. storočí viac ničiť ľudstvo a civilizáciu tak, ako náboženské rozdiely.

Afrika bola vždy ohniskom konfliktov rozdielnych svetonázorov a geograficky sa nám zdá ďaleko. Nie sú však od nás v Európe ďaleko mestá a krajiny, ktoré musia riešiť podobné problémy. Európska únia o týchto problémoch dávno vie, no koncepciu na ich riešenie nemá. Hľadajme ju teda aspoň my a chráňme si kresťanské srdce -  Slovensko by konečne malo prestať zatvárať oči pred touto témou a hľadať cesty spolunažívania a tolerancie ľudí najrôznejších vierovyznaní. Lenže, končiaca slovenská vláda skutočné problémy nerieši - kým sa podobná tragédia nestane v Bratislave, asi sa nik nepreberie a nezačne hľadieť ďalej než na špičku svojho nosa.
Ak sa chce Slovensko posunúť, musí zmeniť myslenie každý Slovák, a asi len tak môže prísť vláda schopná smerovať krajinu na pozíciu v Európskej únii, aká jej patrí, s dôrazom na ochranu kultúrneho dedičstva a kresťanstva. V marcových voľbách máme príležitosť na to, aby sme určili, komu svoj osud zveríme do rúk.

SNS vždy bola a bude stranou, ktorá jednoznačne odmieta akékoľvek formy násilia a vždy bude dôsledne chrániť záujmy kresťanského Slovenska, ako aj Európy. SNS chce svojou politickou silou prispieť k tomu, aby na kresťanskom Slovensku k ozbrojeným náboženským konfliktom nikdy neprišlo, pretože odtiaľ je už len krok k hroziacej tragédii, aká sa stala v Alexandrii alebo pred niekoľkými dňami v Nigérii.

Riešenie vysoko aktuálnej témy – islamizácie Európy bude jedným z pilierov volebnej kampane SNS v blížiacich sa voľbách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?