Islam je nebezpečný agresor

Autor: Andrej Danko | 28.12.2011 o 11:35 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  689x

SNS ako kresťanská strana pred rokom vyjadrila hlboké pohoršenie a protest proti novoročnému teroristickému útoku, keď v 21. storočí zahynulo symbolicky 21 ľudí pred kresťanským chrámom v takom významnom historickom meste, akým je Alexandria. Do roka a do dňa vybuchla bomba na vianočnej omši v Nigérii, takmer 30 kresťanov je mŕtvych. Islamistická skupina, ktorá sa k útoku na kresťanov prihlásila, však tento rok zabila v náboženskej vojne už takmer 500 ľudí. SNS sa opäť skláňa nad pamiatkou obetí.

 

Už pred rokom sme zdôraznili, že vidieť skupiny zakrvavených ľudí naháňať sa v uliciach s nožíkmi v rukách len preto, že majú iné vierovyznanie, nepatrí do civilizovanej spoločnosti. Upozornili sme na nebezpečenstvo islamu do blízkej budúcnosti a na to, že nič nebude v 21. storočí viac ničiť ľudstvo a civilizáciu tak, ako náboženské rozdiely.

Afrika bola vždy ohniskom konfliktov rozdielnych svetonázorov a geograficky sa nám zdá ďaleko. Nie sú však od nás v Európe ďaleko mestá a krajiny, ktoré musia riešiť podobné problémy. Európska únia o týchto problémoch dávno vie, no koncepciu na ich riešenie nemá. Hľadajme ju teda aspoň my a chráňme si kresťanské srdce -  Slovensko by konečne malo prestať zatvárať oči pred touto témou a hľadať cesty spolunažívania a tolerancie ľudí najrôznejších vierovyznaní. Lenže, končiaca slovenská vláda skutočné problémy nerieši - kým sa podobná tragédia nestane v Bratislave, asi sa nik nepreberie a nezačne hľadieť ďalej než na špičku svojho nosa.
Ak sa chce Slovensko posunúť, musí zmeniť myslenie každý Slovák, a asi len tak môže prísť vláda schopná smerovať krajinu na pozíciu v Európskej únii, aká jej patrí, s dôrazom na ochranu kultúrneho dedičstva a kresťanstva. V marcových voľbách máme príležitosť na to, aby sme určili, komu svoj osud zveríme do rúk.

SNS vždy bola a bude stranou, ktorá jednoznačne odmieta akékoľvek formy násilia a vždy bude dôsledne chrániť záujmy kresťanského Slovenska, ako aj Európy. SNS chce svojou politickou silou prispieť k tomu, aby na kresťanskom Slovensku k ozbrojeným náboženským konfliktom nikdy neprišlo, pretože odtiaľ je už len krok k hroziacej tragédii, aká sa stala v Alexandrii alebo pred niekoľkými dňami v Nigérii.

Riešenie vysoko aktuálnej témy – islamizácie Európy bude jedným z pilierov volebnej kampane SNS v blížiacich sa voľbách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?