Orbán v marci zožne slovenskú búrku

Autor: Andrej Danko | 4.1.2012 o 9:29 | (upravené 4.1.2012 o 9:38) Karma článku: 2,34 | Prečítané:  399x

Maďarská republika už neexistuje na mape civilizovanej Európy. Maďarsko oficiálne nie je od 1. 1. 2012 republikou, navyše sa vrátilo späť z cesty k demokracii o celé storočie. Maďarská republika nie je, nech žije Maďarsko - kričia maďarskí nacionalisti. Orbán je Kaddáfím v Európe, veď to, že ho treba zastaviť, si už po prijatí maďarských zákonov o cirkvách uvedomili aj Američania, ktorí mu darovali 40 bojových vrtuľníkov.

Európska únia sa zmieta v problémoch, čo využívajú politici ako Orbán na rast nacionalizmu, ktorý má expanzívny charakter. Je obrovský rozdiel obhajovať záujmy svojho národa na vlastnom území - ako to robí Slovenská národná strana, a robiť politiku expanzie a nenávisti tak, ako ju predvádza Fidesz. Nacionalizmus s expanziou otvára Pandorinu skrinku nenávisti a starých rán, ktoré tu už po druhej svetovej vojne nemali byť. Každá krajina v Európskej únii pociťuje celosvetovú krízu a má dosť svojich problémov. Je otázkou budúcnosti, v akej podobe budú spolupracovať civilizované krajiny Európy, ktoré budú ctiť dohody a pravidlá medzinárodných vzťahov. Nik v Európe si nevšima Orbána, ktorý mení mediálne zákony, zákony o cirkvách, daňové predpisy, ale aj ústavu - akoby pre Maďarov neplatili žiadne medzinárodné predpisy. Môžu Maďari v Európe naozaj všetko? Orbán nám Slovákom ukázal svoju aroganciu vtipom, že neraňajkuje slovenské deti, ale aj prijímaním zákonov, ktoré aj podľa Benátskej komisie majú exteritoriálne účinky, čiže zasahujú aj k nám. Kradne nám občanov a dáva volebné právo zahraničným Maďarom, smeje sa každému do očí. Dokedy? Naša diplomacia si ho nevšima, a to ani po nedávnom potupnom predvolani veľvyslanca SR na koberček v Budapešti.

Svet si však Orbána začal všimať - a je dobré, že dostal prvé diplomatické facky od vyspelých krajín a určite dostane poriadnu reakciu od Slovenska v marci, ak SNS získa v parlamentných voľbách dostatočný počet hlasov a vplyv. Orbán sa má na čo tešiť a raz mu to aj jeho národ spočíta – veď je známe, že kto seje vietor, zožne búrku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?