SNS a FPŐ: Stop islamizácii!

Autor: Andrej Danko | 13.1.2012 o 14:08 | (upravené 13.1.2012 o 14:35) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  457x

Jedným z najvážnejších problémov, s ktorým sa potýka súčasná Európa, je jej islamizácia. Stal sa z nej problém, ktorý môže v priebehu desiatich až dvadsiatich rokov mať také nedozerné následky ako rómska otázka, s ktorou si nevie poradiť žiadna európska krajina. Je preto dôležité, aby sme problematiku islamu pochopili.

Predvčerom som v Bratislave prijal v pozícii prvého podpredsedu SNS viceprezidenta rakúskej FPŐ Johanna Gudenusa a hovorili sme aj na túto tému. Rakúsko má s islamom, mešitami a moslimami obrovské ťažkosti. Na Slovensku oficiálne žije 5000 moslimov, v Rakúsku v roku 2001 tvorili 7,8 percenta obyvateľstva Viedne a na území celého Rakúska ich bolo 400 000. Dnes ich je ešte viac. Islamské náboženstvo je druhé najsilnejšie v Rakúsku a s týmto všetkým je spojený určitý strach na strane rakúskeho obyvateľstva, ktoré sa cíti ohrozené snahami moslimov vniesť do rakúskeho práva, alebo až nad rakúske právo vlastné právne pravidlá a korán a šáríju chcú postaviť nad rakúsku ústavu. To sú veľmi nebezpečné snahy a onedlho sa môžu dotknúť aj nás!

Možno sa Vám bude zdať problém islamizácie v Európe vzdialený Slovensku, ale nie je to tak a o rok - dva môžeme riešiť podobné problémy ako v Rakúsku. Ani budúcnosť mešity v Bratislave nie je veľmi vzdialená. Ukázal som Johannovi Gudenusovi projekty mešity na Kramároch, kde má pozemok islamská nadácia, a on zhrozený konštatoval, že taká stavba nemá čo hľadať v centre Bratislavy. S FPÖ sa zhodujeme v zákaze výstavby minaretov či nosenia buriek, hovoríme spoločné a jasné NIE islamizácii Európy. Sme si plne vedomí slobody náboženského vyznania, ale snažíme sa poukázať na problém spolužitia islamu a kresťanstva. Snažíme sa o to v situácii, keď islam je už považovaný nielen za náboženstvo, ale aj za politiku.

SNS a FPÖ, ktoré sú často ignorované médiami (veď si len skúste vygoogliť, koľké z nich v stredu informovali u nás o návšteve najpopulárnejšej rakúskej strany FPŐ na Slovensku), nie sú outsidermi politických scén, ale sme alternatívy budúcnosti európskej politiky, ktorá sa musí robiť na záchranu národnej podstaty európskych štátov. V tejto súvislosti som v stredu s Johannom Gudenusom hovoril o Európskej únii a jej zlyhaniach, medzi ktoré patrí aj problém islamizácie starého kontinentu. Verejne sme spoločne deklarovali NIE EÚ ako dinosaurovi, NIE diskusiám v únii v podobe diktátu Angely Merkelovej a Nicolasa Sarkozyho a žiadame diskusiu krajín o tom, kam a ako chce EÚ smerovať. Zhodli sme sa na tom, že sme menšie krajiny a musíme mať zachované právo veta. To neznamená, že nechceme úniu, ale chceme pravidlá, ktoré budú rešpektovať každého jej člena. Ako zodpovední politici však diskutujeme aj o konci eura, lebo nechceme, aby sme zo dňa na deň zostali nepripravení na akúkoľvek alternatívu. Je dôležité vytvoriť nové pravidlá spolupráce národov v EÚ, ale v takej únii, v ktorej sa nebude podvádzať. Preto nie je pravdivé, ak nás niektoré médiá označujú za euroskeptikov - sme len eurorealisti.

SNS začala spoluprácu s FPÖ pred rokom, uskutočnilo sa už niekoľko rokovaní medzi predsedami oboch strán, Jánom Slotom a Heinz-Christianom Strachem, v Bratislave i vo Viedni. V júli 2011 sme s FPÖ podpísali Memorandum o priateľstve, porozumení a spolupráci. Nesmierne si vážime, že nás priatelia z FPŐ prídu podporiť aj v predvolebnej kampani do marcových parlamentných volieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?