SNS a FPŐ: Stop islamizácii!

Autor: Andrej Danko | 13.1.2012 o 14:08 | (upravené 13.1.2012 o 14:35) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  458x

Jedným z najvážnejších problémov, s ktorým sa potýka súčasná Európa, je jej islamizácia. Stal sa z nej problém, ktorý môže v priebehu desiatich až dvadsiatich rokov mať také nedozerné následky ako rómska otázka, s ktorou si nevie poradiť žiadna európska krajina. Je preto dôležité, aby sme problematiku islamu pochopili.

Predvčerom som v Bratislave prijal v pozícii prvého podpredsedu SNS viceprezidenta rakúskej FPŐ Johanna Gudenusa a hovorili sme aj na túto tému. Rakúsko má s islamom, mešitami a moslimami obrovské ťažkosti. Na Slovensku oficiálne žije 5000 moslimov, v Rakúsku v roku 2001 tvorili 7,8 percenta obyvateľstva Viedne a na území celého Rakúska ich bolo 400 000. Dnes ich je ešte viac. Islamské náboženstvo je druhé najsilnejšie v Rakúsku a s týmto všetkým je spojený určitý strach na strane rakúskeho obyvateľstva, ktoré sa cíti ohrozené snahami moslimov vniesť do rakúskeho práva, alebo až nad rakúske právo vlastné právne pravidlá a korán a šáríju chcú postaviť nad rakúsku ústavu. To sú veľmi nebezpečné snahy a onedlho sa môžu dotknúť aj nás!

Možno sa Vám bude zdať problém islamizácie v Európe vzdialený Slovensku, ale nie je to tak a o rok - dva môžeme riešiť podobné problémy ako v Rakúsku. Ani budúcnosť mešity v Bratislave nie je veľmi vzdialená. Ukázal som Johannovi Gudenusovi projekty mešity na Kramároch, kde má pozemok islamská nadácia, a on zhrozený konštatoval, že taká stavba nemá čo hľadať v centre Bratislavy. S FPÖ sa zhodujeme v zákaze výstavby minaretov či nosenia buriek, hovoríme spoločné a jasné NIE islamizácii Európy. Sme si plne vedomí slobody náboženského vyznania, ale snažíme sa poukázať na problém spolužitia islamu a kresťanstva. Snažíme sa o to v situácii, keď islam je už považovaný nielen za náboženstvo, ale aj za politiku.

SNS a FPÖ, ktoré sú často ignorované médiami (veď si len skúste vygoogliť, koľké z nich v stredu informovali u nás o návšteve najpopulárnejšej rakúskej strany FPŐ na Slovensku), nie sú outsidermi politických scén, ale sme alternatívy budúcnosti európskej politiky, ktorá sa musí robiť na záchranu národnej podstaty európskych štátov. V tejto súvislosti som v stredu s Johannom Gudenusom hovoril o Európskej únii a jej zlyhaniach, medzi ktoré patrí aj problém islamizácie starého kontinentu. Verejne sme spoločne deklarovali NIE EÚ ako dinosaurovi, NIE diskusiám v únii v podobe diktátu Angely Merkelovej a Nicolasa Sarkozyho a žiadame diskusiu krajín o tom, kam a ako chce EÚ smerovať. Zhodli sme sa na tom, že sme menšie krajiny a musíme mať zachované právo veta. To neznamená, že nechceme úniu, ale chceme pravidlá, ktoré budú rešpektovať každého jej člena. Ako zodpovední politici však diskutujeme aj o konci eura, lebo nechceme, aby sme zo dňa na deň zostali nepripravení na akúkoľvek alternatívu. Je dôležité vytvoriť nové pravidlá spolupráce národov v EÚ, ale v takej únii, v ktorej sa nebude podvádzať. Preto nie je pravdivé, ak nás niektoré médiá označujú za euroskeptikov - sme len eurorealisti.

SNS začala spoluprácu s FPÖ pred rokom, uskutočnilo sa už niekoľko rokovaní medzi predsedami oboch strán, Jánom Slotom a Heinz-Christianom Strachem, v Bratislave i vo Viedni. V júli 2011 sme s FPÖ podpísali Memorandum o priateľstve, porozumení a spolupráci. Nesmierne si vážime, že nás priatelia z FPŐ prídu podporiť aj v predvolebnej kampani do marcových parlamentných volieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?