Prieskumy sa stali politickou zbraňou!

Autor: Andrej Danko | 18.1.2012 o 14:27 | (upravené 18.1.2012 o 14:34) Karma článku: 3,23 | Prečítané:  346x

Ostatný prieskum agentúry MVK je rozprávkou starej matere, ktorú si kúpil Robert Fico, aby znova ukázal Slovensku, že je jedinou alternatívou na vládnutie. Následne si zabezpečil reláciu v televízii, kam si pozval svojich budúcich koaličných partnerov - maďarskú politickú stranu Híd a predsedu KDH, aby deklarovali spolupatričnosť. So svojimi partnermi znova prezentoval len budúcnosť a vlastné neomylné vízie smerovania Slovenska, keď celý národ len oblbuje sladkými rečami.

Na ostatnom prieskume MVK, ktorý včera prezentovali, je pozoruhodné aj to, že MVK nezverejnila preferencie tých strán, ktoré by podľa ich osobného názoru a stavu biznisu skončili pod hranicou 5 percent. Prieskumy verejnej mienky sú všeobecne u nás len zmesou bludných čísel, ktoré si kupujú bohatí politici poprepájaní so silnými podnikateľskými skupinami, miliardári stojaci za stranou Smer, ktorí si zároveň už rozdelili budúce posty vo vláde i vládny biznis. Najnebezpečnejšie na tom je, že takto sa im darí manipulovať verejnú mienku. Ak bude mať SNS po voľbách väčší vplyv, zabezpečí, aby mali prieskumné agentúry na základe svojich odborných zdatností udeľované licencie, ktoré budú pod kontrolou minimálne Štatistického úradu SR, nech je jasný systém výberu a zberu dát, metodika, nech je jasná aj koncepcia prieskumu, ktorý sa má zverejniť a ovplyvňovať verejnú mienku.

No a kým nepríde takéto transparentné riešenie, je zrejmé, že  Slovensko má opäť jednu svetovú raritu - predvolebné kvázi prieskumy agentúr sa stávajú veľmi vážnou a nebezpečnou politickou zbraňou, čo nemá s líniami demokracie nič spoločné. Naopak, opäť sa meníme na skorumpovanú krajinu. Taký je výsledok vyše ročného pôsobenia dožívajúcej vlády, a takýto výsledok vyhovuje budúcemu diktátorovi. Slovensko môže naozaj zachrániť už len zdravý rozum voličov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?