Je jednofarebná vláda pre Slovensko vhodná?

Autor: Andrej Danko | 4.4.2013 o 15:42 | Karma článku: 14,16 | Prečítané:  197x

V prípade každej vlády sa jej vládnutie hodnotí po istom období. Prvým medzníkom na vyslovovanie pochvál, či kritiky, je sto dní. A potom, pochopiteľne, rok.

Rok vlády Roberta Fica ukazuje, že jednofarebná vláda pre Slovensko nie je vhodná. Na Slovensku chýba konštruktívna opozícia a vláde chýba koaličný partner. Aj preto sa podarilo presadiť napríklad také novelizácie zákonov (ako napr. Zákonník práce či zákon o dani z príjmu), ktoré v konečnom dôsledku utlmili a tlmia ekonomiku. V podnikateľskom sektore vznikla a prehlbuje sa platobná neschopnosť. To všetko, samozrejme, ovplyvňuje život každého občana. Navyše, hoci v tomto prípade sa zdá, že okamžitý a priamy dôsledok na život bežného človeka to nemusí mať - vláda pomohla získať finančným skupinám Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Slovensko si svoje povinnosti voči Európskej únii vzorne plní. A hoci sme tí chudobnejší v tomto európskom zoskupení, v rámci solidarity pomáhame iným členským štátom, ktoré sa ocitli v kríze. Aj so slovenskou pomocou poskytne EÚ napríklad 10 miliárd eur Cypru. Lenže je smutné, že vzápätí nato sa objavia informácie, že cyperský prezident, alebo jeho rodina, ukryli pred zdanením vyše 20 miliónov eur.

Očakávaný vývoj na Slovensku vyvoláva obavy. V ostatnom roku sa bohatí stali bohatšími a chudobní chudobnejšími. Tento rok nebol rokom istôt, ale rokom pokusov a omylov. Slovensko je na pokraji ekonomickej priepasti. Stojí pred vážnymi rozhodnutiami vo vzťahu k EÚ. Na akékoľvek ďalšie kroky musí mať vláda celospoločenskú podporu. Namiesto hľadania ,,tých dobrých a tých zlých" - čo našu spoločnosť čoraz viac ubíja - by mala vláda začať hľadať skutočne konštruktívne riešenia problémov.

 

Andrej Danko

Predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?