Páni v Bruseli, prebuďte sa!

Autor: Andrej Danko | 12.7.2013 o 11:51 | (upravené 12.7.2013 o 13:19) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  256x

Pod týmto pracovným názvom sme prijímali v Poprade koncom júna na rozšírenom predsedníctve a stretnutí členov SNS z celého Slovenska výzvu, ktorou chceme osloviť spoločnosť a predstaviteľov Európskej únie. Nazvali sme ju analogicky podľa podobných žiadostí, ktoré Slováci v ďalekej minulosti adresovali Budapešti: Žiadosti slovenských vlastencov Bruselu, tzv. Popradské memorandum.

Žiadna politická strana, ani na Slovensku, ani v Európe, takýto dokument neprijala, hoci lídri mnohých vo svojich vyhláseniach presadzujú podobný názor: odmietajú bezpodmienečnú a úplnú podriadenosť Bruselu a chcú si zachovať istú suverenitu. My sme tomu dali oficiálnu formu v podobe jednohlasne prijatého dokumentu. Chceme o tom diskutovať. Kto súhlasí s týmto názorom, môže sa pridať, nemusí byť členom SNS. Podporu dostalo memorandum aj od tých, ktorí nie sú členmi strany, ale napríklad na www.popradskememorandum.sk, kde je dokument predstavený kompletne tak, ako bol prijatý, zistili, že súhlasia minimálne s jednou požiadavkou.

SNS podporila v blízkej minulosti vstup našej krajiny do EÚ. Lenže nie do takej únie sme chceli ísť, ktorá by nás obrala o každú možnosť rozhodovať o sebe. Nie všetko, čo Brusel presadzuje, je prospešné pre členské štáty. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a škodí aj príliš veľa centralizácie. Kto iný, než strana, ktorá má v názve ,,národná", by na to mal poukázať?

 

Andrej Danko
predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?