Hazard ako liek na daňové podvody?

Autor: Andrej Danko | 17.1.2014 o 8:30 | Karma článku: 10,63 | Prečítané:  362x

Opäť sa potvrdilo, že Národná bločková lotéria je viac dobrý biznis pre niekoho, než systémové opatrenie na zamedzenie daňových únikov. Zarobí na tom totiž len istá spoločnosť a možno istá komerčná televízia. Ľuďom sa hodia omrvinky v podobe tzv. tretej šance, čiže televíznej súťaže ,,o vecné ceny".

Už v prvých dvoch kolách má človek minimálnu šancu na výhru, vzhľadom na davovú psychózu a počet registrovaných bločkov. A tá ,,tretia šanca" nie je ani automatická. Záujemca musí poslať najprv sms správu za 50 centov, a potom môže dúfať, že ho možno vylosujú do tej súťaže.

Takže, ak to zrátame, za smsky za 50 centov zinkasuje opäť organizátor spolu s mobilným operátorom, čo sú dodatočné peniaze. Pritom už doteraz na bločkovej lotérii zarobili - vyvolení, nie obyčajní ľudia. Tým sú hodené drobné. Mnohým ľuďom to nedôjde, budú dúfať vo výhru a budú sa tešiť, že bojujú proti podvodníkom. Áno, bojujú, proti malým rybám, ktoré štátnu kasu nevytrhnú z biedy.

Tie skutočne veľké daňové úniky sú niekde úplne inde. Štát stráca najviac vo veľkom biznise, vo firmách s miliónovými ziskami a so sídlami v daňových rajoch. Divadielko pre verejnosť však môže odviesť pozornosť od toho, že skutočne systémové kroky sú napríklad kontrola firiem so sídlom v daňových rajoch, efektívnejší systém daňových kontrol, posilnenie protikorupčných opatrení a ich dôsledné dodržiavanie, zjednotenie výberu daní a odvodov.

Navyše, je iracionálne, aby sa podvody a špekulácie riešili hazardom. Alebo????

 

Andrej Danko
predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?