Justícia nie je bezodná jama

Autor: Andrej Danko | 19.2.2015 o 10:10 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  210x

Do štrajku vstupuje časť súdov. Kto má v takejto situácii garantovať občanom spravodlivosť, ak ešte aj súdy sa stanú na určité, nateraz nešpecifikované obdobie, čiastočne paralyzované?

Malo by byť úlohou a prioritou predsedu vlády a jeho ministrov, aby k takémuto kroku na súdoch nedošlo. Naopak, dlhodobo sa nejaví, že proklamované vyhlásenia o zrýchlení a skrátení súdnych konaní sa pretavovali aj do praxe. Vláda rokuje o zvýšení platu súdnym úradníkom už od roku 2012 bezvýsledne. Minister financií musí pochopiť, že justícia nie je bezodná jama, ako ju možno vníma a že dostatočná motivácia pracovníkov na súdoch zvýši ich výkon a zamedzí korupcii na súdoch.

Vzhľadom na ekonomickú situáciu obyvateľstva a povinnosť napríklad aj súdnych poplatkov ešte pred tým, ako si tí najzraniteľnejší začnú obhajovať svoje práva, či už vyvolané neplnením dohôd, nepreplácaním faktúr, miezd, porušovaním práv zamestnancov je právo na Slovensku veľmi vzdialené od obhajcu občanov, naopak, slúži bohatým a špekulantom, ktorí sa doslova spoliehajú na nekonečné  procesy.

Predseda vlády a minister spravodlivosti by mali pracovať doslova v krízovom režime. Ak už nejde  odvrátiť štrajk súdnych úradníkov, treba s nimi rokovať a priniesť reálne a konkrétne riešenia. Je predsa povinnosťou vlády urýchlene napomôcť tomu, aby právo a spravodlivosť na Slovensku boli vymožiteľné.
 
Andrej Danko
predseda SNS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?